O školce

Mateřská škola Pastelka je dvoutřídní, nachází se v klidném prostředí obce Petříkov na okrese Praha východ a je obklopena přírodou. Zřizovatelem je Obec Petříkov a kapacita MŠ je 53 dětí. Otevírací doba zařízení je od 7.00 do 16.30.

MŠ byla uvedena do provozu v září r. 2011. Budova svým vzhledem velmi pěkně zapadá do okolní výstavby a svým způsobem symbolizuje i rodinnou atmosféru školy. MŠ má k dispozici krásnou zahradu s pískovišti, altánem srubového typu, vrbovým týpím, hřištěm s umělým povrchem, množstvím certifikovaných herních prvků, záhonky i sáňkovacím kopečkem.

Principy

P – partnerství a přátelství v Petříkově (partnerský přístup k dětem, rodičům i ostatním)

A – aktivity v přírodě (zdravý životní styl a otužování – kroužek Otužílek)

S – spolupráce a respekt (Obecní úřad Petříkov, SDH Petříkov, farma Zdebuzeves, Toulcův Dvůr, Čapí Hnízdo, BESIP MV ČR a Policie ČR, zdravotnické-osvětové organizace, kulturní organizace, fotografové, kynologické organizace, Horse Academy Radimovice, ČSOP, aj.)

T – tvoření, objevování, interakce (výtvarný kroužek Barevný svět, keramika, kroužek pro děti v posledním roce předškolního vzdělávání – PŘEDŠKOLNÍČEK)

E – emoce, zábava a motivace (maškarní bály, besídky, jarmark, oslavy MDD, výlety, ozdravné pobyty)

L – lektorování v Pastelce (logopedický screening a intervence, grafomotorický screening a intervence, kroužek Písklata - flétna, kroužek DO-RE-MI - hudba, tanec, v zimních měsících solná jeskyně, plavání, bruslení, kroužek - angličtina, aj.)

K – kamarádi se zdravými zoubky (rehabilitační a relaxační prvky, prevence civilizačních problémů)

A – aktivity pohybové a sportovní (poznávání okolí, kultura)

Koho u nás potkáte:

Iva
Vydrařová
AP v Paletce
Helena
Molnárová
AP v Paletce
Šárka
Belovická
v Pramínku